Wycieczka do Domasławic

Pierwszego dnia wiosny uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do miejscowości Czwórka koło Domasławic.

Warsztatownia "Kulturka u stółka" tym razem zorganizowała dla naszych uczniów warsztaty pieczenia i ozdabiania tradycyjnych ciast wielkanocnych "Mazurków" oraz leśną wyprawę w poszukiwaniu wielkanocnych zajączków.  Dzieci z ogromną radością wędrowały po lesie, wypatrując ukrytych pluszowych zajęcy,  a następnie z zaangażowaniem wykonywały zadania na kolejnych stacjach. Największą frajdę sprawiło dzieciom przeciąganie liny oraz układanie koszyków wielkanocnych z darów lasu. Harce w lesie miały swój urok! Wypieki sprawiły, że dzieci poczuły zapach zbliżających się świąt, a ozdabianie mazurków wyzwoliło w dzieciach prawdziwych artystów.

Wycieczka obfitowała w mnóstwo radości i wrażeń sensorycznych, wróciliśmy z niej z dobrą energią oraz z własnoręcznie zdobionymi wypiekami.