Laureaci VII Powiatowego Konkursu Wiedzy Religijnej

Nasi siódmoklasiści: Bartłomiej Sieruga, Benjamin Szulc i Mikołaj Lipiński zdobyli drużynowo I miejsce w VII Powiatowym Konkursie Wiedzy Religijnej. Tematem tegorocznej edycji były sakramenty święte oraz Ewangelia wg św. Łukasza. Uczniowie wzięli udział w świetnie przygotowanej grze terenowej, w której przy pomocy mapy należało odnaleźć QR kody ukryte na terenie przy kościele pw. NMP Matki Miłosierdzia, a następnie rozwiązać w określonym czasie 16 zadań. Tu bardzo ważna była wiedza, ale liczyły się też umiejętność współpracy, dobra organizacja i właściwe wykorzystanie czasu. Chłopcy świetnie sobie poradzili, jednak jeszcze lepiej zaprezentowali się w drugiej części konkursu, która polegała na rozwiązaniu quizu na platformie Kahoot! Pytania dotyczyły Ewangelii św. Łukasza i były bardzo szczegółowe. Nasi uczniowie wykazali się znakomitą wiedzą biblijną i odpowiadali mistrzowsko! Gratulujemy naszym laureatom i cieszymy się, że treści Nowego Testamentu są im bardzo bliskie. Dziękujemy również organizatorom profesjonalnie przygotowanego konkursu- pani Joannie Stefańczyk i panu Grzegorzowi Bińczakowi, a także Powiatowemu Centrum Edukacji i Kultury oraz księdzu Mariuszowi Bąkowskiemu.