Podróże z Grosikiem

W styczniu uczniowie klasy drugiej rozpoczęli realizację ogólnopolskiego projektu "Od grosika do złotówki" zainicjowanego  przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Projekt został objęty patronatem Ministerstwa Finansów i adresowany jest do uczniów klas drugich szkół podstawowych, którzy kontynuują go w klasie trzeciej. Jego tematyka koncentruje się wokół podstawowych pojęć dotyczących finansów i przedsiębiorczości. Uczniowie wraz z Grosikiem - przewodnikiem międzygalaktycznej podróży, będą poznawać nominały i wartość pieniędzy, sposoby ich zarabiania i racjonalnego wydawania. Dowiedzą się także, że swoje bogactwo budują już teraz, zdobywając nowe umiejętności. Pierwsze działania drugoklasistów zostały docenione przez koordynatorów projektu i w konkursie na grosikową gazetkę zajęliśmy drugie miejsce. Zapraszamy do fotorelacji.