ODNAWIALNA ENERGIA

7 października uczniowie Szkoły  Podstawowej w Sokołowicach brali udział w prelekcji na temat odnawialnych źrodeł energii w ramach Kampanii Edukacyjnej Gminy Oleśnica.

Uczniowie byli zainteresowani ciekawą formą przekazu w postaci filmu edukacyjnego slajdów oraz rozmowy z prowadzącym . Dzieci czynnie uczestniczyły w zajęciach dzieląc się informacjami  na temat swoich działań na rzecz segregacji odpadów, oszczędzania energii lub stosowania alternatywnych źródeł energii. Te ciekawe i pouczające zajęcia  rozbudziły zainteresowanie  koniecznością ochrony naszego najbliższego środowiska i uzmysłowiły , jak dużo w tej sprawie możemy zrobić sami przez najmniejsze nawet działanie.