III MIEJSCE UCZNIÓW W POWIATOWYM KONKURSIE INFORMATYCZNYM

"Potyczki nastoletnich informatyków" to tytuł konkursu zorganizowanego przez PCEiK w Oleśnicy we współpracy z Wrocławską Wyższą Szkołą Informatyki Stosowanej i objęty patronatem honorowym rektora WWSIS dr. inż. Piotra Kardasza.

Zawody przebiegały w dwóch kategoriach wiekowych. W środę, 12 grudnia 2018 r., swoje umiejętności prezentowała młodzież trzecich klas gimnazjalnych oraz szkół ponadpodstawowych.

Natomiast w piątek, 14 grudnia, zmierzyli się z zadaniami konkursowymi uczniowie szkół podstawowych. W każdej kategorii wyłoniono laureatów drużynowo i indywidualnie.

Szkołę Podstawową im. Orła Białego w Sokołowicach reprezentowało trzech uczniów: Wojciech Graczyk i Marek Chotnicki z klasy VIII oraz Rafał Jończyk z klasy VII. W/w uczniowie znaleźli się w gronie laureatów i zajęli drużynowo III miejsce.

Uczniów do konkursu przygotował nauczyciel informatyki Krzysztof Gugulski.

Laureaci odbiorą nagrody 6 czerwca 2019 r. podczas dorocznej Gali PCEiK.